Září 2014

Jím čokoládu a nestydím se za to!

3. září 2014 v 19:52 | Verča |  Motivace
Dobrý večer přeji :-)

Asi jste si všimli, že již nepřidávám přesně den po dni, jako jsem to dělávala dřív. Je to tím, že jsem se v tom díky mé nemoci naprosto ztratila a jednoduše nevím, kde bych znova začala. Tak Vám takhle každý večer napíšu, co se mi za celý den dělo a co jsem cvičila. Už to také tolik nehrotím, protože jsem zjistila, že to ani hrotit nepotřebuju. Jíst pravidelně, zdravě, hodně pít a hýbat se. Pak to půjde, věřte mi. Mám to ověřené. Když jsem posilovala, váha mi nešla dolů a já z toho byla celkem zklamaná i přes to, že jsem věděla, čím to je. Chuť ke cvičení mě pomalu opadávala a nemoc to jen završila. Takže dodržuji jídlo po 2-3 hodinách a občas si i tu čokoládu dám. Hodně piju, když peču, tak zdravě, k večeru si jdu zaběhat nebo vlezu na stepper a jsem spokojená. Je mi dobře. Zrovna jako před chvílí. Chytla mě žravá, protože mají přijít moje ženské dny. Tak jsem spořádala, na co jsem přišla, a pak jsem hned hupsla na stepper a je mi hrozně fajn! :-)

Tento blog jsem si založila, abych motivovala sebe. Teď chci motivovat Vás, abyste zlepšili svůj životní styl. Já vím, ono to teď na Vás není vidět, ale přemýšlejte trochu do budoucnosti...co bude za dvacet let? Jak budete vypadat? Já to dělám pro sebe. Chci, abych i ve čtyřiceti vypadala k světu a byla ta zachovalá, o sebe pečující babča. Takhle by měl uvažovat každý.

Jsem z toho venku. Z těch diet, ve kterých si nemohu dát ani kostičku čokolády. Já čokoládu miluji a nehodlám se jí vzdát. Kupuji si hořkou nejen proto, že je nejlepší při dietě, ale také protože je moje nejoblíbenější. Sice si řeknu, že jsem hloupá, že takhle žeru, ale na konci dne, když slezu ze stepperu nebo přijdu z běhání, to ze mě spadne a jsem ráda, že jsem pro sebe něco udělala. Hlavní jídla, jako je snídaně, oběd a večeře se snažím dělat zdravě. Svačiny mezitím také, ale proč se prostě za ten den neodměnit? S mírou, samozřejmě.

Trochu jsem se rozepsala, ale chci říct, že žijeme jen jednou, tak proč o sebe nepečovat? Jsme ženy, chceme se líbit, tak proč ne i třeba za 20 let?

Zvládám to! Žiju!

2. září 2014 v 20:22 | Verča |  Workout
Ahoj :-)

promiňte, že dnes až tak pozdě píšu, ale jindy jsem se k tomu prostě nedostala.

Školu zvládám zatím v pohodě a dá se říct, že mě i celkem baví, ale nechci to zakřiknout, když je to teprve první den, co jsme se učili. Ale je fakt, že mi ten rušnej život chyběl. Přijít ze školy, letět na trénink...asi to prostě občas k životu potřebuju, jako každej jinej. Někdy jen tak ležet doma a někdy lítat od čerta k čertu. Pořídila jsem si dokonce i sešity, protože nechci dopadnout tak, abych měla jeden na všechny předměty. Už jsem to jednou zkoušela a dobrotu to nepřineslo. Jsem puntičkář, musím mít všechno tip ťop.

S pohybem to dnes bylo tak, že jsem po škole vyrazila za kamarádkou, se kterou jsme si sedli do kavárny. Měla jsem hlad, a tak jsem si dala zapékanou kaiserku a dostala jsem k tomu i zeleninu. No vypadalo to parádně, tak jsem se do toho pustila. Pak následoval trénink, který byl pro mě nepovinný, takže jsem toho tolik nenatancovala, ale nějaký pohyb tam byl. A na závěr, co jsem dokončila před chvíli, je stepper. Zase 400 kcal. Ale musím si dávat "majzla", protože mě z toho začínají docela bolet kolena a to já nechci. Tudíž plánuji na zítřek volno a nechám nožičky a kolínka odpočinout. I když je pravda, že na ten stepper stejně večer vlezu. Jsem na něj nějaká navyklá.

A jak zvládáte školu vy?

Recept - Domácí celozrnné mini pizzy

1. září 2014 v 13:01 | Verča |  Recepty
Včera jsme si v Kauflandu koupili s přítelem pizzu, ale oba jsme toho nechtěli moc sníst. Já obzvlášť ne. Tak jsme vymysleli, že si koupíme ty mini pizzy. Snědla jsem dvě, takže jsem žádné výčitky ani neměla. Jedna měla 66 kcal a úspěšně jsem se ubránila třetí.

Jenže mě v tu chvíli napadlo, co si udělat vlastní. Takové vlastní, zdravé mini pizzy. Ten nápad se mi prostě líbil a hned dnes jsem se do toho pustila a dala jsem si rovnou i ty tři k obědu. To byla mňamina! Tak Vám tedy přináším recept, abyste si pochutnali také. Pekla jsem s celozrnné žitné mouky, ale můžete klidně použít celozrnnou pšeničnou. Bohužel sýr Eidam 20% už nebyl dobrý, tak jsem použila nějaký, který zrovna v lednici byl. Na to množství mi to bylo jedno. No, podívejte se na ty krásky. Zdravé krásky! A v celém článku máte receptík :-)