Srpen 2014

Run, run, run!

31. srpna 2014 v 17:45 | Verča |  Workout
Ahoooooj!gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Tak Vám píšu úplně nadšená, jak malé dítě když dostane svou oblíbenou hračku! Dnes jsem byla po měsíci a po nemoci opět běhat! A byla to paráda! Skvěle se mi běželo a počasí na to bylo úplně ideální. Čekala jsem, že to bude mnohem horší a že budu umírat po pár metrech, ale nakonec z toho vzniklo krásných 6 km! Já se prostě těším, až dám těch 10 km! Už jsem dala i 8 km, tak pro mě ta desítka musí být hračka, ne?


Jinak je to příjemná změna oproti šlapání na stepperu, ale i tak ho pořád miluji. Můj druhý domácí mazlíček. Běhání venku je prostě běhání venku, na tom se nic nemění. Je to nejlepší. Člověk si vyčistí hlavu a je mu hned líp. Vy, co se Vám běhání hnusí, běžte to zkusit. Vždyť nikdo neříká, že musíme hned uběhnout hromadu kilometrů. Užívejte si, že běžíte a že to děláte pro sebe! A dobrou náladu zaručuji! Budete na sebe pyšní. I já jsem běh nesnášela a koukněte, jak jsem teď šťastná. Před chvílí jsem doběhla, tak ta nálada ještě působí a doufám, že jen tak nepřestane!

Nákup hadříků - Neonová sportovní podprsenka

30. srpna 2014 v 17:54 | Verča |  Nakupování
Zhruba před hodinou jsem přijela z nákupů. Opět, ano. Když jsem v obchoďáku byla s kamarádkou, zapomněla jsem si koupit sportovní podprsenku, kterou dlouhou dobu plánuji. Už jednu mám, ale chci je střídat. Neustále je v pračce a já jsem bez ní jaksi nervózní.

Tak jsem svého přítele protáhla všema možnéma obchůdkama, ačkoliv jsem si ji koupila už v prvním obchodě - klasika. Potřebovala jsem se podívat, co kdyby nááhodou tam byli jiné věci než před dvěma dny!

No, ale jsem nad míru spokojená. Koupila jsem si ji v HM, kde je mají za 250,- Kč, což je super cena oproti třeba A3, kde nejlevnější je za 700,- Kč. A je stejně krásně pevná ne jako ty látkové podprsenky pro babičky. Sice na tom není Nike a není tak stylová, jako by ta Nike byla, ale mě se líbí a ta barva! Takže šup HM!


Jinak jsem dnes pekla muffinky. Nechala jsem je v troubě trochu déle, aby se opekli a vznikli z nich takovýto černoušci pěkní :-) A ty pod tím jsou muffinky, které jsem pekla na kamarádky oslavu a prej moc chutnaly! Na ty druhé jsem obzvlášť pyšná, protože koukejte, jak jsou krásné! Na nich jsem se vyřádila :-)


Má výzva? Zdravé snídaně

30. srpna 2014 v 10:37 | Verča |  Ostatní
Jak tak nad tím přemýšlím, až na ráno jím celkem dobře. Včera jsem to zmákla dobře i s pohybem, kdy jsem za celý den našlapala na stepperu okolo 5000 kroků, a pak jsme ještě s kamarádkou šli ven, kde jsme nachodili 8 km. Ještě když přičtu to ranní posilování, byl z toho skvěle aktivní den.

Jenže dělají mi problémy rána. Ráno dostávám velkou chuť na sladké a dost často zbaštím cokoliv najdu. Když jsem byla nemocná, snídaně jsem měla naprosto v pořádku a chci to tak i vrátit. Neříkám, že bych se přejedla fakt hodně, to ani ne, ale míchám paté přes deváté a občas to fakt zdravé není.


Takže moje výzva nespočívá v nějakém cvičení, ale čistě v snídaních. Den se má začínat správně, a to já nedělám. Tudíž od zítřka ráno pěkně ovoce a dnes si možná upeču muffiny z celozrnné mouky, abych něco takového na ráno měla. Dám si třeba dvě muffiny a k tomu hroznové víno, nebo tak. Na sladké snídaně jsem zvyklá a nechci je rušit. Jen je chci mít ve zdravém stylu. Takže ta nutella tam v té skříňce bude stát, dokud nezhnije a budu si ji dávat pouze za odměnu, a to až zase něco pořádně zhubnu nebo se mi něco povede. A to mi věřte, že to zase tak často není. A víte co? Já se na ty zdravé snídaně těším, protože z těhle nemám vůbec radost.

Jinak přeji krásné ráno a hodně aktivní a zdravý den :-)

Začíná škola, začínám bláznit

29. srpna 2014 v 8:56 | Verča |  Ostatní
Dobré ráno!jggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggghh

Dne jsem si celkem přivstala. Spala jsem jako dudek, ale jelikož zbytek rodiny vstává brzo do práce, je těžký se neprobouzet když Vám někdo každou chvíli leze do pokoje. Tak jsem spala do půl 7. Hnus, jen když to říkám. Ale zase nebudu moc přespalá a bude mi hej :-) Vždycky je to tak. Jakmile vstávám dřív a míň spím, jsem taková víc živější, a to mi vyhovuje.

Také je super, že je celá rodina z baráku a já si můžu v klidu cvičit svoje. Už mám odcvičeno a až tenhle článek dopíšu, ještě si jdu zapnout televizi a chodit na stepperu. Abych spálila nějaké ty tuky a pěkně vytvarovala nožičky. Teď ráno jsem cvičila na břicho a ruce a musím říct, že ty ruce pořádně dávaly. Dala jsem si těžší zátěž, tak to bylo znát. Bříško také nebylo lehké, ale stejně mi přijde, že mě bolí jen při něčem. Ne každý cvik mě prostě bolí a občas mě to znepokojuje a myslím si, že to vůbec nepůsobí. Máte taky takový pocit?


Pokračování v celém článku...

Ta nutella je zlo!

28. srpna 2014 v 14:06 | Verča |  Ostatní
Ahooj!

Včera jsem celý den strávila v obchoďáku. Měli jsme s kamarádkou takový den holčičí den, který mi už takovou dobu chyběl. Nic jsem si sice nekoupila, až na sluneční brýle, pilotky, zlevněné na 50,- Kč. No, já ty brýle ani nenosím, ale mám je jako čelenku, aby mi vlasy nepadali do obličeje (smějte se, ale já se v brýlích cítím jako blbec).

Také jsem moc nestíhala jíst. Od přítele, kde jsme se váleli v posteli, jsem přijela v 11:00 hodin domů, a až pak jsem si teprve dala snídani a ne zrovna zdravou, vážení. Ta nutella dělá své. Vzala jsem si tmavý toustový chléb, namazala nutellou a strčila do toustovače. Je to mňamka, zkuste to, ale nespalte si pusy :-P. Pak jsem také dojedla piškoty, které jsem si nedávno koupila v DM, jak jsem Vám psala. No a pak také trochu toho hroznového vína. Je to děs, já vím, ale jak jsem prostě zvyklá jíst hned jak vstanu, tak jsem měla hlad a spořádala jsem vše, na co jsem přišla.

Pak jsem jedla zase až po 4 hodinách v obchoďáku, a to jsem si dala nějaký zákusek v CrossCafé, protože mě kamarádka pozvala, a to je podle ní neodmítá a také ještě anglický rohlík, na který jsem měla vyloženě chuť. Když jsme po dvou hodinách dojeli k ní domů, měla jsem menší porci bolonškých lasagní a do spánku už nic. Takže jak bych včerejšek nazvala? Menší cheat day? No, jsem strašná, měla bych se zase klidnit, nebo ty dvě kila opět naskáčou.

Dnes jdu na trénink, tak taky trochu těch kalorií vyskáču a až přijdu domů, skočím na stepper a strávím tam další hodinu! Za trest! Ne, žádný trest, mě to baví :-) Vypadá to, že pro Vás přestávám být dobrým příkladem, co?

Večeře - Žitná celozrnná kolínka a zeleninka

26. srpna 2014 v 18:18 | Verča |  Jídelníček
Tak už mám odcvičíno a jsem spojená. Hned dopoledne jsem si dala posilování na břicho a taky na ruce, aby se mě všichni co nejdřív báli, chápete :-P A teď odpoledne jsem zase hodinu strávila na oblíbeném steppříku při koukání na ceny MTV 2014. Vždycky mě tyhle ceny bavily :-) A navíc mi to pak rychleji uteče.


Co se týče jídla, dnes jsem jedla mnooohem lépe, než včera. Až na tu nutellu ráno, jasně. Jinak jsme si v poledne dali s přítelem oběd, protože udělal reparát (ještě aby ne). Dala jsem si kuřecí zeleninový salát, tak jsem si zdravě pochutnala. On si dal pizzu, kterou, když už nemohl, se do mě snažil narvat. Úspěšně jsem odolala!!! I když tak krásně voněla. Pak následovala odpolední sváča a po stepperu večeře, kterou vidíte na obrázku. Mám strašně ráda míchaná vajíčka. Jak samotná, tak s tětovinami. Tak si vždycky uvařím žitná celozrnná kolínka, smíchám si je s vajíčkem a nakrájím si zeleninku. A mám super večeři po cvičení :-) Až budu ve městě, budu si zase muset nějaké těstoviny koupit. Kamarádky rodina vlastní jeden krámek s ovocem a zeleninou, ale je tam i ten zdravej koutek, kterej tak moc miluju a těstoviny, to je prostě moje :-)


Jde to dolů. Pomalu, ale jistě!

26. srpna 2014 v 9:11 | Verča |  Moje pokroky
Přeji kráááásné ráno!

Přesto, že jsem říkala, že se nebudu vážit každý den, lezu na tu váhu nějak často. Ale nevadí mi to, jsemzcela spokojená se svou váhou! Z dnešního rána jsem si odnesla 58,8 kg! Konečně tam ta 58 je :-) Ani se tomu ale nedivím. Včera jsem nejedla zrovna dobře, protože můj milovaný do mě naládoval tvarohovo-jahodový dort, což by ještě šlo, ale také obrovský kus pizzy se sýrem a špenátem. Málem jsem ho zabila, protože jsem si na té lavičce ve městě přišla jak největší žrout světa.

A pak? Pak už nebyl vůbec čas na jídlo, a to mě štve a bojím se, že ta váha zase rychle vzroste. Přítel mě odvezl rovnou ke kamarádovi, kterého jsem "doučila" chemii, kde jsem strávila dvě hodiny učením. Ach jo, už se asi připravuji na pondělí, kdy to zase všechno vypukne.
No, přišla jsem domů a místo toho, abych se najedla nějakého pořádného zdravého jídla, jsem hupsla na stepper a šlapala na něm třičtvrtě hodiny, což podle té tabulky bylo 400 kcal. Výčitky ohledně odpoledního mlsání byli ale ta tam :-) Ještě jsem za doučování dostala od kamaráda nuttelu, která byla hned ráno na chlebu, ale na celozrnném!!! Ne vážně, hřeším jako blázen, ale prochází mi to. Jím sladké, ale jím taky pravidelně a zdravě. Někdy mi to ujede, ale jsem stále v pohybu a mě to vyhovuje. Je fakt že nevím, jak se to posilování na mě ukáže, když takhle papám, ale uvidíme :-) Nejím zase tak strašně..na druhou stranu...Občas se mi to prostě zdá, ale když si srhrnu, co jsem za den snědla, nikdy to zase tak špatné není.

Recept - Mrkvové sušenky

25. srpna 2014 v 15:00 | Verča |  Recepty
Chtěla jsem si upéct něco na to odpolední ujídání, které jistě všichni dobře známe. Nebo se pletu?

Delší dobu jsem měla ve svém sešítku napsaný recept na mrkvové sušenky a stále jsem na ně zapomínala. A zrovna včera jsem si na ně vzpomněla a náhodou jsem doma mrkev měla. Tak jsem si řekla, že bych je mohla konečně zkusit. A tak se i stalo :-)

Není to vůbec nic těžkého. Ostatně nic, co já peču, není těžké, protože já nemám ráda těžké a pracné pečení. Když už, tak na Vánoce, v tom se vyžívám a na to se těším. Vánočky, rohlíčky, vosí hnízda,linecké...hmm...odbočuji, ještě není ani podzim. No, posuďte sami a pochutnejte si na nich!


INGREDIENCE

40g ovesných vloček
40g pšeničné mouky hladké
8g cukru (já použila třtinový)
100g mrkve
20g flora light

POSTUP

Mrkev si nastrouháme na jemno. Vločky smícháme s trochou vody a přidáme k nim vše ostatní včetně již nastrouhané mrkve. Na plech položíme pečící papír, a lžící nebo z kuliček uděláme placičky. Dáme do předehřáté trouby přibližně na 20 minut a v polovině otáčíme.

Nákup potravin - Milujeme piškoty!

25. srpna 2014 v 11:10 | Verča |  Nakupování
Dobré dopoledne :-)

Tak jsem si dnes ráno oběhala všechny potřebné věci, které ještě díky nemoci byli nutné, tak uvidíme, jestli už to bude úplně v pořádku. Po doktoru jsme si šli s maminou sednout do kavárničky, a protože byla ráno kosa až jsem se divila, jak veliká, dala jsem si horkou čokoládu a mamina kafíčko. No a co, čokoládu jsem hned následně vychodila hodinovým lítáním po městě.


V drogérii DM jsem zabloudila do svého oblíbeného zdravého koutku, kde jsou mňamky dovážené z Německa. Chtěla jsem něco, co bych mohla mlsat, když mám zrovna na něco chuť (a to je právě dost často). Rozhodovala jsem se mezi celozrnnými preclíky, nebo špaldovými piškoty. Nakonec došlo na piškoty, protože jsem tak trochu "piškotožrout" a preclíky na mě byly moc slané a já slané věci moc nemusím.


Chutnají úplně stejně jako ty dlouhé, co normálně koupíte v obchodě, ale když jsem četla složení těch BIO, měla jsem hned lepší pocit, než když bych si koupila ty normální. Upřímně, na ceně se nám s maminou obraceli oči, ale když je to jednou za čas, tak proč ne. Plánuji si také udělat své, domácí celozrnné, ale prý je to celkem "piplačka". Snad na ně také dojde!

Jinak jsem včera pekla "Mrkvové sušenky", tak Vám na ně odpoledně přidám recept :-)

Pečeme pečeme...Kokosovo-banánová buchta

23. srpna 2014 v 19:10 | Verča |  Recepty
Tak jsem dnes byla opět na chvíli pekařkou a upekla jsem buchtu. Bohužel já, jakožto největší tele ve vesmíru, jsem ji celou zkazila, protože se nedopekla. Udělala jsem si těsto moc řídké a naše trouba to hold nezvládla. Je to krásně upečené, jak vidíte na obrázku, ale vevnitř to prostě nebylo hotové. A to jsem to tam nechala jak dlouho, píchala do toho špejlí a vypadalo to, že to je (i mamina potvrdila!). Jestli ten banán tam hrál svou roli, jak je takový lepkavý, nevím, ale to se stane. "I mistr tesař se někdy utne."


Vám to ale určitě dopadne mnohem líp, a protože jsem buchtu ochutnala, jelikož v nějakých částech dopečená byla, doporučuji, abyste si ji udělali! Ta kombinace kokosu a banánu byla vskutku "mňamózní"! Jen Vám poradím...S tím banánem šetřete. Já jsem chtěla těsta trochu víc, tak jsem to udělala z dvojité dávky, ale dejte tam buď jeden nebo ten jeden a půl, pokud teda nemáte vymakanou troubu. V mém případě tomu, bohužel, nebylo.

Použila jsem svou novou formu, takže to nebyla buchta na plechu. Můžete si z toho udělat samozřejmě i muffiny nebo bábovku je to celkem jedno jakou formičku použijete :-)

A teď už dost blábolů a hurá na pečení! Recept jsem Vám hodila po článek.

Opět se hlásím a začínám startovat!

23. srpna 2014 v 13:31 | Verča |  Workout
Týden jsem se nehlásila, já vím, ale byl celkem náročný na čas, a tak jsem to jednoduše nestíhala.

Museli jsme s kamarádkou sestavit jedno vystoupení dětem z příměstkého tábora u nás ve městě. Byl to princezovský tábor, takže věk byl okolo 5-7 let. Uf, byla to makačka...občas se ale zařvat muselo. Tréninky byli každý den dvě hodiny dopoledne a ještě odpoledne jsme měli trénink svůj. A když jsme kvůli dětem na svůj nemohli, trávili jsme čas zkouškami na pódiu, aby to děti zvládli. A ano, zvládli a na jedničku, šikulky :-)

Každopádně váhu 59,4 kg si držím a dokonce občas klesne. Ale s posilováním jsem zase dnes začala. Cvičila jsem na ruce a také na břicho a hned potom jsem cca na hodinu vlezla na stepper - můj pan oblíbenec :-) Uvidíme, na jak dlouho.
Jinak doktor potvrdil, že jsem zdravá a že je vše v pořádku. Což mě dost potěšilo, protože se zase můžu naplno rozjet. Zítra bychom měli jít s kamarádkou běhat. Po třech dlouhých týdnech!!!! Tak snad to nebude zase tak hrozný, abych alespoň těch 5-6 km nezvládla - doufám. A strava? Jo, jo, podvádím. Posledních pár dnů dost často, ale už se zase snažím najít si to svoje. Zase jsem se ale dost hýbala, takže to nebylo na váze ani na pohled vůbec znát :-)

A také si můžete všimnout nového vzhledu blogu! Dělala jsem ho už nedávno, ale nedala jsem ho sem. Tak se tady objevil až teď. Doufám, že se líbí a doufám, že vy jste se cvičením nezaháleli a makáte ostošet!

Tohle je snad zázrak

15. srpna 2014 v 9:02 | Verča |  Moje pokroky
Ahoooj! :-)

Tak se zase po delší době hlásím. Bohužel Vám nemám, co psát, protože moje cvičení stále neexistuje, a tak se nemohu překonávat. Včera jsem byla na dalším odběru krve a v pondělí budou konečně výsledky. Takže by mi mohli říct, že jsem zdravá, ne? Prosím! :D

Každopádně dost švindluji, i když bych měla být zavřená doma. Dost chodím na dloouhé procházky svižnější chůzí, protože bych se zbláznila, kdybych měla celý den ležet doma u televize, nebo dřepět u počítače - kdo taky ne. Ale!!! Dnes ráno jsem se zase po pár dnech vážila abych zkontrolovala, jak na tom jsem a jak třeba ubrat s jídlem a klidnit se. Teď neposiluji, takže sleduji váhu. A čumím na to, ještě se tomu divím teď! Na váze se po pár dnech ukázalo 59,4 kg! Dyť jsem ještě před týdnem měla 60,7 kg! Jím pravidelně, to ano, taky ale užírám dost čokolády! Ale myslím si, že je to tou vodou. Denně vypiju 2 litry vody, protože musím a ještě k tomu ty dlouhý procházky! Včera jsme šli s kamarádkou kolem 8 km (Já vím, neměla bych :D). Takže jsem se dnes ráno vážila 2x pro případ, že by se ta váha spletla :D A ono ne! Jsem nadšená :-) Jím úplně suprově, piju, necvičím, pouze chodím, a jak to parádně jde! :-) A mimochodem objednala jsem si mini stepper a dnes mi přijdeeeeee :-)


Jinak Vás možná dnes oběhnu, protože jsem si u Vás dlouho nic nepřečetla :-) A to mě mrzí, akorát jsem prostě líná, mluvme narovinu :D Takže nic neslibuji, ale pokusím se! A jdu se nasnídat. Mějte se krásně :-*

Hubneme a čteme :-)

12. srpna 2014 v 15:14 | Verča |  Ostatní
Čauky :-)

Dnes jsem byla s maminou nakoupit a koupila jsem si časopis "Dieta". Četla jsem, že dost holek je s ním spokojených a já, jelikož jsem zvědavá, chci zjistit, co ten časopis ukrývá. Jak jsem doma, mám potřebu číst časopisy. Už je to tu zase - ta mánie :D Když jsem byla menší, kupovala jsem si pravidelně "Bravo" :D. Teď už to střídám a dám spíš na ty časopisy pro větší. Jako je třeba "ELLE", které jsem si pořídila pžed pár dny. Sice mě štvou ty stránky o make-upu, protože se nemaluji, ale i ty se dají naštěstí jednoduše přeskočit. Čtu rozhovory a samozřejmě studuji módu :-) To mě baví.


Ale dost o tom...

Mám super zprávu a to tu, že jsem záhadným způsobem zhubla přes půl kila (já vím není to moc, ale...). Za pár dní téměř bez pohybu. A že bych omezovala sladké, to se říct nedá. Jím sice pravidelně a také zdravě (hlavně ty velká jídla), ale sem tam si uždibnu tu dobrou studentskou pečeť, co jsem nedávno dostala od přítelovo dědečka (asi mě má rád, vím já? :D). Ale každopádně jsem šťastná, že to jde víc dolů než když jsem cvičila. To je hrozný :D Ještě se mi to nic nedělání začne líbit. Ani náhodou! Nechci to zakřiknout, ale byla bych ráda, kdyby to šlo takhle i dál. Kdo by nechtěl :-)

Tak jsem se spletla

11. srpna 2014 v 17:06 | Verča |  Ostatní
Dobře, jak vidíte, na žádné soustředění jsem neodjela. Doktor mě jednoduše nepustil a já musím dřepět doma :-( A ještě tam musím ráno jít na další odběry. Já ale pořád nevím, co mi vlastně je! Táhne se to se mnou druhý týden a už mě to fakt nebaví. Já nevydržím být v klidu na zadku! To nejde, však už mě trochu znáte, jak jsem hyperaktivní :D Tak jsem se potají dala na pět minut "Jumping Jacks" a alespoň nějaké kardio měla. Jinak lítám doma jako blb, abych se trochu hýbala. Věřte mi, to nechcete vidět :D


Ale stravu chci vážně dodržet. Už dnes jí, myslím, suprově dodržuji a jsem spokojená :-) Tak snad mamina zase něco nenapeče a já budu v háji :D Znáte to, ne? Když mamina, nebo babička něco upeče a vy tomu tak dlouho odoláváte, až si prostě vezmete? U mě je to teda normální. A pak si nadávám, co jsem to za blbku, že celý den jím, jak se má a k večeru se naláduju sladkým. Ale pořád většinou zůstanu u jednoho...fajn, u dvou kousků. A dál nejdu :D Musím si něco upéct, když teď budu mít hromadu času. Dám Vám sem recept, až se k tomu dostanu :-) A kašlu na to, potají budu alespoň trošičku cvičit. Nebudu se přepínat, svého těla si vážím dost na to, abych mu při té nemoci dávala čočky.

A jak jste na tom vy? Cvičíte poctivě?

Rozjíždím a odjíždím - Jillian Michaels

10. srpna 2014 v 19:35 | Verča |  Workout
Dobrý večer přeji :-)

Tak jsem dnes úspěšně započala a zároveň ukončila (ale ne úplně!!!!!), moje cvičení. Nevydržela jsem to a dala jsem si Jillian Michaels 30 Shred Day level 1 (něco málo na začátek). Tím končením jsem myslela, že zítra odjíždím na soustředění s tanečňákem do čtvrtka, a tam cvičit nebudu moct. Vlastně ani tancovat. Máma mi to zakázala a to doktor zítra nejspíš také udělá :-( Tak alespoň tam budu s holkama a koukat na ně. Dobře, možná občas zašvindluju a i když jsem doma musela nechat své milované taneční boty, poradím si i bez nich :P


Jinak Jillian jsem zvládla celkem slušně a hned se cítím lépe. I stravu jsem dodržela, myslím, dobře :-) No co, tak to pořádně roztočíme, až přijedu, ne? :-) Tak strava asi nebude zdravá, ale budu se snažit co nejvíc to udržet na uzdě :-) Slibuji! :D Tak jo, mějte se tu krásně, cvičte pořádně a já jsem ve čtvrtek v plné parádě zpátky!!!! :-) Pa ♥

Pomalu se probouzím

10. srpna 2014 v 8:47 | Verča |  Ostatní
Ahoj :-))

Tak jsem zase tady, ale bohužel stále nemohu říct, že v plné síle. Občas mě ledvina pobolívá a doktoři nemohou zjistit, co mi vlastně je/bylo. Včera jsem dobrala antibiotika a už zítra bych měla jet na soustředění s tanečňákem. Tak zítra zajdu k doktoru a uvidím, jestli mě pustí. Alespoň abych tam byla s holkama a bez tancování. Třeba mi to dovolí, uvidíme :-) Bylo by to fajn ;-)

Jinak ode dneška jsem zase najela na tu mojí sprívnou stravu, protože už mě nebavilo se pořád cpát. Snažila jsem se to dodržovat, ale měly nastat ženské dny, a tak jsem sežrala všechno, co jsem viděla :D Ale plus je, že jsem díky té nemoci musela hodně pít. Takže jsem pila jak splašená a jedna jak splašená do toho - parádička, vážně :D


Co se týče pohybu, už od předevčíra jsem šla s přítelem ven tak na dvě hodiny a chodili jsme v lese. Takže jsem si dala menší túru a najednou byl svět o něco hezčí :-) Pohyb - jak ten mi schází! Dnes jsem maminu ukecala, že bych si mohla dát alespoň malé posilování, ale ona mi stejně do pokoje při cvičení neleze, takže bych si něco víc dát konečně mohla. Jillian - třeba :D Prostě něco už! Je to týden a já bláznim!

A jak válčíte vy? Snad Vás taky neskolila nějaká nemoc :-)

Tohle je vážně na houby...

6. srpna 2014 v 8:38 | Verča |  Ostatní
Čauves :-)

Tak se hlásím, stále jako právoplatný lazar. A už mě to nebaví a jsem tím znechucená :D

Jen co se zvednu, šíleně mě zabolí hlava a o bolesti za očima ani nemluvím. Ledvina mě naštěstí nebolí, díky antibiotikům a algifenu na bolest (díky bože). Ale co mě na tom všem štve nejvíc je, že nemohu cvičit. Jen do sebe láduju jídlo. Neříkám, že do sebe láduji něco špatného, ale je hrozné jíst každé 2-3 hodiny a nevydat tu energii žádnou. Jak já nenávidím nemoce! Těším se, až to bude zase dobrý.

Každopádně se nejspíš můžu rozloučit i se soustředěním s tanečňákem, jelikož den před odjezdem antibiotika doberu, a pak bych měla někde na sluníčku celý den tancovat? Když to schválí doktor, neschválí to máma. Je to jednoduše pořádně v háji. Má to někdo taky tak, že třevba měsíc cvičí, a pak je nemocný? Ovlivnilo Vám to nějak to týdenní ležení? Protože já už začínám být opět totálně zoufalá, lidi :D Pořád něco peču, jako babička svým vnoučátkům, ale špekounci nakonec nebudou vnoučátka, ale já! :D To mi připomíná, že jsem si pekla jablečno-mrkvovou bábovku. Je to úplně to samé jako jsme tu měli ten recept na jabloečno-mrkvovou buchtu. Akorát jsem to hodila do bábovkové formy - líp se mi to jí a i to líp vypadá :D No ne? A to druhé je moje včerejší véča :-)

Recept - Domácí celozrnné knedlíky v hrnečku

4. srpna 2014 v 15:25 | Verča |  Recepty
Dopoledne se mi udělalo líp a já se začala nudit. Na cvičení jsem si tak zvykla, že prostě nejde, abych zůstala ležet úplně celý den. Mám chuť jít běhat, ale nemůžu! :D To je děs! Budu tlusťoch. A jelikož jsem se nudila, udělala jsem si k obědu domácí celozrnné knedlíky. Už několikrát jsme je dělala a chtěla bych se s nimi podelit s Vámi. Jsou jednoduché a dobré a hlavně - zdravé!!


Nepříjemná věc

4. srpna 2014 v 8:16 | Verča |  Ostatní
Ahoj,

tak Vám jdu oznámit nepříjemnou věc. Ze soboty na neděli mě v noci přepadla neskutečná bolest v boku a bylo mi špatně od žaludku. Přítel mě odvezl do nemocnice, protože se to nedalo vydržet. Nabrali mi krev a doktor u nás ve městě si myslí, že to byla ledvinová kolika. Chtěli si mě tam nechat, ale měla jsem ještě na výběr, že si hned v neděli zajedu do města 20 km od toho našeho na sono, protože neví, čím to bylo způsobeno. Tam si zase pro změnu myslí, že je to zánět. Bohužel zatím pořád nevím, co to je a musím čekat do konce týdne na výsledky.


Jediné co vím, že nemůžu cvičit a ani se mi nechce. Pořád bych jen spala a není mi dobře. Naštěstí mě ledvina nebolí díky algifenu, který musím brát a také díky antibiotikům, díky kterým se musím budit ve 3 hodiny ráno. Takže milý zlatí, je to opět tady. Přestávka se cvičením na nějaký ten týden a já budu opět mimo formu :-( Ach jo a to mi to tak začalo zase jít. No co, zdraví máme jen jedno. Alespoň si tělo pořádně odpočine. Držte palce, ať je to dobré :-)

Mějte se krásně a cvičte!

Den padesátý druhý - plavání, Jillian, posilování

2. srpna 2014 v 17:34 | Verča |  Workout
Ahooooooj lenoši :-)

Tak jak jste naložili s dnešním dnem?

Já dnešní den vzala úplně parádně, a taky se úplně parádně i cítím. Když Vám tohle píšu, sedím u počítače úplně zpocená po Jillian a až to dopíšu, mažu do vany, a pak si udělat ještě nějaký to jídlo :-)

Každopádně jak už jsem řekla, cvičila jsem Jillian, a to Cardio Kickboxing. Dala jsem si kardio po posilování na břicho, na kterém musím fakt zapracovat. Tak snad to k něčemu bude :-) Jinak odpoledne jsme byli s přítelem plavat, ale on by nejradši seděl jen ve výřivce a nic nedělal. Jako neříkám, že já ne, ale když už mám možnost makat, tak proč ne, že jo! :D No, dohromady jsme uplavali alespoň 25 minut. Ale když jsme chodili plavat asi před pár měsícema pravidelněji, plavali jsme třeba 50 minut. No jo, zlenivěl mi, miláček :D Budu si ho muset vycvičit.

Takže dnešní den asi tak...A zítra běhání! :-)

Oběd - Celozrnné špagety, cuketa, žampiony a sýr

2. srpna 2014 v 11:15 | Verča |  Workout
Ahoj! :-)

Tak nevím jak vy, ale já jsem po jídle :D Nemůžu se dočkat, až to jídlo sním, takže proto jím takhle brzo. A hlavně abych měla už kolem druhé, co půjdu plavat co nejvíc stráveno :-) Dnes jsem si udělala hroznou mňamku a kdyby to šlo, chtěla bych ještě jeden celej talíř toho samýho! :D Jako ono to jde, což o to, ale nevím, co by to s mým tělem udělalo :D

Na talíři je cuketa posypaná grilovacím kořením na zeleninu a udělaná na pánvičce. Pak celozrnné těstoviny Combino z Lidlu, žampiony udělané na pánvičce a špagety jsou posypané 20% sýrem Eidam :-) Mňaaaaaam! :-) Jsem zasycená a ještě k tomu zdravounce. Tohle miluji :-)


Den padesátý a padesátý první

1. srpna 2014 v 19:04 | Verča |  Workout
Zdravíííííím :-)

Včera jsem celý den hlídala kočičku, kterou ode mě dostal přítel, a tak jsem měla co dělat, abych udržela psa, který se k ní fakt měl. On by si hrál, ale kocour protestoval a prskal :D tak to prostě nešlo, aby byli v jedné místnosti. Každopádně jsem měla den volna a necvičila jsem (děsný dny kdy necvičím). Špatná zpráva je, že mě začíná bolet nárt. Před pár měsíci jsem ho měla nalomený, ale teď mě bolí ten druhý. Už to nechci znova. Nejen kvůli cvičení, ale také jedu za pár dní na taneční soustředění a potřebuji být fit. No uvidíme, mažu si to, ale nechci přestat cvičit :D To nejde! Já nechci skončit zase jen na plavání.

A dnes jsem měla docela aktivní den. Byli jsme s přítelem v zoo, protože bylo fakt krásně a nechtělo se nám být někde zavření. Škoda jen, že moje nálada nebyla úplně suprová, díky vstávání v 5 hodin ráno - brácha zase vstával do práce a jaksi dělá, jako bych nespala. Nervy z toho mám :D a pak už znova neusnu :-(

V zoo jsme chodili asi dvě hodiny, takže parádní chůze, jelikož tam jsou i kopce. A když jsme přijeli, čekala mě Jilian Michaels 30 Day Shred level 2. Zabijárna totální :D Chtěla bych jít běhat, ale na tu nohu se fakt bojím. Bolí mě to od těch 8 km. S kamarádkou jdu v neděli tak uvidím, jak moc to bude bolet. Ach jo, to jsem prostě já - smolařka :D